Elektroniczny obieg faktur

Elektroniczny obieg faktur
Elektroniczny obieg faktur
1 vote, 3.00 avg. rating (69% score)

elektroniczny-obieg-faktur-6Niezależnie od tego czy wystawiamy dokument czy też jesteśmy jego odbiorcą szybkość jego odnalezienia ma kluczowe znaczenie w sprawnym zarządzaniu firmą. Dotyczy to także dokumentów finansowych, takich jak faktury. W przypadku dużej ilości tego rodzaju dokumentacji, pomocne jest jej ewidencjonowanie oraz opracowywanie w elektronicznym systemie.

Profesjonalny elektroniczny obieg faktur zapewni nam możliwość bezproblemowego ustalenia w którym dziale (u którego pracownika ) dana faktura znajduje się w danej chwili. Gdy operujemy fakturami papierowymi, pomocny jest podgląd w postaci skanu. Nie bez znaczenia jest także możliwość ustawienia w systemie daty – odpowiednio zapłaty bądź spodziewanego wpływu na konto.
Sprawne, uporządkowane zarządzanie fakturami pozwoli nam na pewno na łatwiejsze generowanie wszelkiego rodzaju raportów dotyczących zakupów lub dochodów.  W przypadku kwestii spornych pozwoli nam dochodzić swoich praw. Należy także pamiętać, ze prawidłowo prowadzona dokumentacji finansowo – księgowa jest niezbędna przy wszelkiego rodzaju kontrolach np z Urzędu Skarbowego.

Przeczytaj także inne nasze artykuły tematyczne o budownictwie:

About