Fototapety na wymiar

Fototapety na wymiar
Fototapety na wymiar
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Fototapety na wymiar (1)Obecnie nie jesteśmy skazani jedynie na papierowe fototapety na wymiar, które nie grzeszą wytrzymałością czy też odpornością na ścieranie. Z całą pewnością nie sprawdzą się one także w pomieszczeniach, gdzie panuje wilgoć. Na szczęście możemy liczyć na szeroki wachlarz wyboru, gdyż na rynku dostępnych jest znacznie więcej rodzajów fototapet. Na które warto się więc zdecydować?

Rodzaj fototapety ? który wybrać?

Obecnie do dyspozycji mamy cztery podstawowe rodzaje fototapet, które różnią się od siebie wykonaniem i wytrzymałością zastosowanego do ich produkcji materiału, a także jakością i ich przeznaczeniem.
Fototapety papierowe są pokryte PCW, czyli materiałem słabo odpornym na wilgoć i ścieranie. Dodatkowo powierzchnia, na której ma zostać przyklejona taka tapeta, powinna być gładka i prosta. Z kolei fototapety winylowe są odporne na wilgoć, tłuszcz i ścieranie, a dodatkowo bardzo trwałe. Nadają się do łazienek i kuchni. Fototapety laminowane są świetną opcją, jeśli chodzi o zakamuflowanie niedoskonałości ścian. Z kolei foliowe są zwykle wykorzystywane do obklejenia mebli i drzwi.

Przeczytaj także inne nasze artykuły tematyczne o budownictwie:

About