Gonty bitumiczne

Gonty bitumiczne
Gonty bitumiczne
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

dom (7)Jednym z elementów tak istotnych dla każdego budynku, jak i tych, które to bywają remontowane są dachy. Bardziej konkretnie mówi się tu o pokryciach dachowych, a nie całych konstrukcjach. Co ciekawe w obecnym budownictwie wraca się do wcześniejszych rozwiązań dotyczących dwuspadowych dachów, tych bez szczególnie skomplikowanych więźb. Jednymi z powszechnie stosowanych dachówek są tu gonty z różnych tworzyw. Mawia się, że ich montaż nie przysparza zbyt wielu problemów i stają się one coraz bardziej okazałe pod względem wyglądu.

Zazwyczaj mówimy tutaj o prostych, wyprofilowanych formach, ale trzeba mieć też na uwadze wykończenia, ewentualnie zabudowania okien dachowych, czy też kominów. Jednymi z popularnych ze względu na materiał gontów są te zwane bitumicznymi. To co w tym przypadku zasługuje na poparcie pomysłu z ich wykorzystaniem to na pewno fakt, że mówimy tutaj o materiale bardzo lekkim. Trzeba też dodać, że producenci znakomicie przygotowali ów produkt do montażu, tak by z łatwością zapewnić szczelność, a mówimy tutaj o przyklejaniu gontu na zakład i używaniu gwoździ. Jednak ta szczelność nawet przy starannym zmontowaniu dachówki i tak jeszcze wzrasta, ponieważ takie gonty bitumiczne mają to do siebie, iż charakteryzuje je dodatkowo zastosowana warstwa samowulkanizująca. Jak można zgadnąć przy wyższych temperaturach krawędzie elementów trwale się sklejają. Możemy jeszcze wspomnieć o wierzchniej powłoce w formie posypki mineralnej, lub ceramicznej, która to posiada właściwości ochronne.

To co jeszcze możemy wspomnieć przy temacie gontów bitumicznych to zapewne fakt, że nawet gdybyśmy remontowali dach nawet bardziej skomplikowany, niż dwuspadowe pokrycie, łącznie z takimi elementami, jak lukarny, czy wole oczy, to nie ma tu większego problemu gdyż ów materiał jest podatny na wszelką obróbkę, a zatem możemy taką masę bitumiczną kształtować, zginać, czy przycinać ponieważ jest to materiał stosunkowo miękki. Mimo tego mówimy tutaj o wytrzymałym pokryciu dachowym. Jedną z zalet jest tu też fakt, że podczas nawet dużej ulewy gonty te tłumią świetnie opadające na dach krople deszczu.

Nasze źródło: www.dom.pl/budowa-i-remont-domu

Przeczytaj także inne nasze artykuły tematyczne o budownictwie:

About