Jak kupić mieszkanie?

Jak kupić mieszkanie?
Jak kupić mieszkanie?
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

deweloper (12)Na co należy uważać, kupując nowe mieszkanie? Czego się wystrzegać i o co zawsze pytać? Spróbujmy krótko poruszyć ten temat.

Najpierw należy rozstrzygnąć, o jakim typie nieruchomości mówimy: czy chodzi o mieszkania z rynku pierwotnego, czy może o te z rynku wtórnego. Najpierw zajmijmy się tymi pierwszymi.

Często popełnianym błędem jest zasięgnięcie zbyt mało szczegółowej informacji od deweloperów na temat budowanych lokali mieszkalnych. Deweloperzy wprawdzie posiadają pewien kodeks etyczny, ale mimo wszystko mają jeden główny cel – sprzedać. Dlatego też mogą zataić przed nieświadomym klientem pewne niewygodne fakty. Należy poznać planowane zagospodarowanie terenu, czy do mieszkania zostanie doprowadzona elektryka, hydraulika, czy zostaną wstawione gniazdka, odpowiednie przewody itp. Kto pyta, nie błądzi.

Z kolei kupując mieszkanie z rynku wtórnego, dobrym pomysłem może być rozmowa z sąsiadami. Mogą oni udzielić pewnych informacji, o których nie usłyszy się od właścicieli zainteresowanych sprzedażą swojego lokalu.

Przeczytaj także inne nasze artykuły tematyczne o budownictwie:

About