Okucia do szkła

Okucia do szkła
Okucia do szkła
1 vote, 3.00 avg. rating (69% score)

okucia-do-szkla-4Warto chronić przedmioty w domu i biurze przed zniszczeniem. Nieraz drobne stuknięcie, czy zbyt mocne trzaśnięcie drzwiami, może nadwerężyć kondycję szklanych drzwi i dodatków. Każde drzwi, obojętnie – zamykane czy wahadłowe zasługują na właściwą ochronę. W tym celu montuje się na nich tak zwane „okucia do szkła”, czyli wszelkiego rodzaju zabezpieczenia. Osłonki te produkowane są z aluminium lub stali (także nierdzewnej – do szkła hartowanego), w zależności od formy użytego na drzwiach szkła. Okucia mogą występować w formie uchwytów, prowadnic dla drzwi przesuwnych, zawiasów, podpórek, zamków narożnych, samozamykaczy itp. Często pojawiają się chociażby na łączeniach bloków szklanych w kabinach prysznicowych albo w drzwiach harmonijkowych.

Wysoka klasa materiałów i ich niezwykle staranne wykonanie sprawiają, że takie okucia są bardzo trwałe i mają estetyczny wygląd. Są odporne na uszkodzenia i odkształcenia. Jednym słowem – spełniają pokładane w nich nadzieje. Dzięki nim zastosowanie szklanych elementów we wnętrzu staje się gustowne i nowoczesne. Powstaje elegancka szklana konstrukcja, niezwykle funkcjonalna i ponadczasowa. Konstrukcje ze szkła hartowanego można stosować także na zewnątrz budynków.

Aluminiowe dodatki zapewniają silne mocowanie i stabilność, dzięki elastyczności i wytrzymałości. A stal nierdzewna gwarantuje długą żywotność.

Przeczytaj także inne nasze artykuły tematyczne o budownictwie:

About