Papa termozgrzewalna

Papa termozgrzewalna
Papa termozgrzewalna
1 vote, 3.00 avg. rating (69% score)

papa-termozgrzewalna-3Papa termozgrzewalna to bez wątpienia najpopularniejszy rodzaj papy. Atutem tego produktu jest możliwość szybkiego i bezproblemowego jej założenia. O wiele szybciej, niż w przypadku papy klasycznej.

Montaż klasycznej papy to konieczność grzania lepiku, przenoszenia go na dach, lub podgrzewania na dachu. to czasochłonne pokrywanie nim papy, przyklejanie wszystkiego do dachu. Papa termozgrzewalna to coś, co zakłada się o wiele prościej. Wystarczy podgrzać jej odpowiednią stronę i przyłożyć do dachu. Nie oznacza to jednak, że zakładanie takiej papy nie wiąże się z ryzykiem pożaru. Wystarczy za bardzo ją podgrzać, czy też skierować ogień na coś łatwopalnego, by wywołać pożar. Takie ryzyko jest oczywiście większe w starych domach, gdzie konstrukcja dachu jest daleka od ogniotrwałej.

Podsumowując.

Nawet przy montażu papy termozgrzewalnej, mamy do czynienia z otwartym ogniem i materiałami łatwopalnymi. Warto mieć tego świadomość, prace wykonywać ostrożnie, a na dachu, gdzie montujemy papę, dysponować sprzętem gaśniczym. To dla bezpieczeństwa naszego i naszego majątku.

Przeczytaj także inne nasze artykuły tematyczne o budownictwie:

About