PRZESADZANIE KWIATÓW DONICZKOWYCH

PRZESADZANIE KWIATÓW DONICZKOWYCH
PRZESADZANIE KWIATÓW DONICZKOWYCH
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Kwiaty doniczkowe z oczywistego względu należy, co jakiś czas przesadzać, wtedy lepiej rosną, kwitną i ładniej wyglądają. Jest jeszcze problem z tym, że w ziemi, w której rosną jest coraz mniej wartości odżywczych potrzebnych roślinie do życia, (chociaż ten problem można rozwiązać stosując nawozy specjalnie przeznaczone dla roślin doniczkowych, których nie brakuje na rynku).
Nie wszystkie rośliny lubią mieć ?luz? w doniczce i do takich zaliczają się: Fiołek afrykański, kliwia, peperomia, sansewieria i takie rośliny przesadza się raz na dwa trzy lata.
Należy po pierwsze dobrać odpowiednią do potrzeb rośliny doniczkę: niektóre mające płytki system korzeniowy (kaktusy, azalie) świetnie czują się niskich, płaskich pojemnikach, inne korzeniące się głęboko na przykład palmy potrzebują doniczek wysokich.
Przed sadzeniem roślin, dobrze jest umyć doniczkę roztworem wody z octem (na 4 litry wody jedna szklanka octu). Zdezynfekuje siew ten sposób nową doniczkę a ze starej zostaną usunięte zanieczyszczenia. Na dno doniczki należy wsypać drenaż (drobne kamyki, potłuczone ceramiczne doniczki), a następnie trochę ziemi i dopiero wtedy roślinę z oczyszczonymi ze starego podłoża korzeniami. Korzenie trzeba rozłożyć tak, aby nie były zagięte ku górze i przysypać nową ziemią. Ugnieść.

Przeczytaj także inne nasze artykuły tematyczne o budownictwie:

About