Rynek wtórny czy pierwotny?

Rynek wtórny czy pierwotny?
Rynek wtórny czy pierwotny?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

szafki (1)Rynek pierwotny czy rynek wtórny: oto jest pytanie? Rozważając kupno domu czy mieszkania, jest to jedno z pierwszych pytań, jakie należy sobie zadać. Oba rozwiązania mają swoje plusy oraz minusy.

Nieruchomości z rynku pierwotnego są oczywiście droższe. Dostaje się wówczas do użytku zupełnie nowe mieszkanie, na którego ostateczny kształt ma się całkiem spory wpływ. Jednakże należy mieć świadomość, że sama cena takiego mieszkania to dopiero początek końców. Zazwyczaj nieruchomość z rynku pierwotnego otrzymuje się w stanie surowym. Oznacza to, że będzie trzeba samemu zadbać przede wszystkim o umeblowanie i to całkowite – chodzi tu o sprzęty AGD, urządzenia sanitarne, a także podstawowe meble do każdego z pomieszczeń. Czasem (jeśli deweloperzy o to nie zadbali), należy dodatkowo zadbać chociażby o elektrykę.

Z kolei mieszkania z rynku wtórnego są tańsze, ale trzeba niestety się liczyć z możliwością wystąpienia pewnych „niespodzianek” po poprzednich właścicielach. Nigdy nie ma się pewności, co w przeszłości działo się z danym lokalem.

Przeczytaj także inne nasze artykuły tematyczne o budownictwie:

About