Spadające ceny nieruchomości

Spadające ceny nieruchomości
Spadające ceny nieruchomości
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

szafki (2)Od początku tego roku jesteśmy świadkami pewnej tendencji, którą w zeszłym roku przepowiedzieli rynkowi analitycy. Ceny nowych nieruchomości spadają. Z czego to wynika?
Główną przyczyną jest to, że spadają ceny działek budowlanych. Ich utrzymanie i przygotowanie pod budowę nie jest już tak kosztowne jak jeszcze przed kilkoma laty. Polscy budowlańcy korzystają już z nowoczesnych maszyn (takich jakie mają ich koledzy po fachu z zachodu Europy), które wykonują mnóstwo pracy , która przeznaczona była dotychczas dla człowieka. Dzięki temu istnieje możliwość cięcia kosztów. To wszystko przekłada się na obowiązujące ceny mieszkań czy domów jednorodzinnych.
Dodatkowo, z początkiem obecnego roku weszła w życie ulga na artykuły budowlane, co również zredukowało koszty prowadzenia budowy. Budowanie stało się tańsze. Z zaistniałej sytuacji z pewnością niezmiernie cieszą się deweloperzy, którzy mają szansę pomnażać swoje dochody. Spadek cen od kilku lat ma miejsce na zachodzie Europy, obecnie swoim zasięgiem objął już jej centralną część.

Przeczytaj także inne nasze artykuły tematyczne o budownictwie:

About